Farfarikulac – aj nenaseljeni otočić neobičnog imena je 97.oplivani otočić Dine Levačić, a nalazi se u zaljevu Telašćica na Dugom otoku, najvećem otoku zadarskog arhipelaga i svih sjevernodalmatinskih otoka.
Ovalnog je oblika, pošumljen je i ima kamenitu obalu. Ime je dobio po farfarikuli ili kosteli, fafarinki, listopadnom stablu iz porodice brijestovki, čije su jedinke nekad pretežno rasle na njemu. To stablo ima još niz drugih narodnih imena: crna košćela, koprivić, kostanjula, ladonja, bobica… a može narasti do 25 metara visine. Danas na ovom otočiću ipak pretežno rastu borovi.
Farfarikulac je jedan od nekoliko otočića i hridi, koji se nalaze u Telašćici, među kojima su još: Korotan, Galijola, Gozdenjak, Gornji Školj i Donji Školj. Renata Didović je ‘vlasnica’ ovoga otoka.
Dina Levačić stigla je i do 98.otočića te oplivala otočić Vela sestrica (ili sestrica Vela). Ovaj otočić pripada kornatskom arhipelagu, nedaleko od klifova Grpašćak.
Vela Sestrica je nenaseljen otok, i na njemu se ne nalazi ni jedna druga zgrada osim svjetionika Tajer, koji je izgrađen 1876. za potrebe obavljanja sigurnije pomorske plovidbe.
Podignut je na 47 metara nadmorske visine. Sastoji se od visoke osmerokutne metalne kule i zgrade. Kamena zgrada svjetionika s kulom je spojena zatvorenim kamenim mostom koji je, navodno, sagrađen naknadno kako bi se svjetioničarima olakšao pristup kuli za lošeg vremena. Osim što je kula visoka 28 metara, metalne je konstrukcije i privlači poglede s mora zbog crveno-bijelih spiralnih šara što je, također izdvaja od ostalih lanterni na Jadranu, a za njeno spajanje korištene su željezne zakovice koje do danas nisu mijenjane.
Do svjetionika se dolazi morskim putem i pristaje se na kamenom pristaništu podignutom za potrebe posade svjetionika.
Gusta borova šuma koja prekriva veći dio otoka čini i ornitološki rezervat, jer se ondje više mjeseci zadržavaju ptice selice prije leta u južne krajeve.
Otočić Vela Sestrica kupile su sestrice Dora, Bruna i Sandra Bobanović, hvala im na tome.
Ojdana Koharević